אודותינו

היקב שלנו, קרוב אליכם – טוסקנה בישראל...

יקב קדמא הוא יקב בוטיק משפחתי שהוקם בשנת 2010.
זהו היקב היחיד בארץ אשר משתמש בכדי חרס ענקיים כחלק מתהליך היצור של היינות. היקב משלב שיטות עתיקות עם טכנולוגיות מודרניות וידע עדכני, ומחדש טכנולוגיות יצור יין שהיו נהוגות בארץ ישראל ובעולם כולו בעת העתיקה.
היקב הוקם בעקבות מחקר מקיף שנעשה באתרים בעולם, בשיתוף פעולה עם פרופ’ עמוס הדס ( מחבר הספר הגפן והיין בארכיאולוגיה של ארץ ישראל), ובייעוצו של ד’ר ארקדי פפיקיאן, מבכירי הייננים בארץ.
כל היינות המיוצרים ביקב עוברים תסיסה והשריה בכדי חרס שהובאו לצורך כך מגיאורגיה, שם נשתמרה המסורת של יצור הכדים על ידי אומנים מקומיים. הטועם מן היין יגלה כי התסיסה בכדים מוסיפה ליין טעמים וארומות ייחודיים.
היקב ממוקם בכפר אוריה אשר בשפלת יהודה, מקום הנודע באיכות יינותיו וכרמיו עוד בתקופת המקרא. בשטח בו נבנה היקב נמצאה גת עתיקה, בחפירות הצלה שנעשו בקרבת מקום נתגלו שרידי ישוב מהתקופה הביזנטית, הרומית והחשמונאית.

הכרמים שלנו

בין שדות חקלאיים לאורך כביש 44 בדרך הישנה לירושלים, שוכן הכרם שלנו בכפר אוריה. הכרם נטוע על הגדה הדרומית של נחל הראל וממנו ניזון.

ניתן לראות גיתות עתיקות פזורות לאורך השלוחה המובילה אל כפר אוריה. גיתות אלה שימשו לעשיית יין בימי קדם. הכרם נטוע בגובה 200 מ' מעל פני הים על סלע גיר וניחן בהבדלי טמפרטורה חדים בין יום ללילה.

זנים: קברנה סוביניון, פטיט ורדו ושיראז

יקב ירוק

"אנו ביקב קדמא מאמינים שכל פעולותינו משפיעות על הסביבה, וכיקב משפחתי עלינו לסייע לשימורה למען הדורות הבאים"

בהקמת היקב , הושקעה מחשבה רבה בהפיכתו לחסכוני וידידותי לסביבה.

על גג היקב הותקנה מערכת קולטי שמש המספקת חשמל לכל צרכי המקום. לאורך קירו הדרומי של היקב מטפס שיח פסיפלורה העוזר לשמור על טמפרטורה קרירה בתוך המבנה ובכך מסייע בחיסכון של חשמל. לצורך חסכון במים, מותקנת ביקב מערכת למחזור מים אפורים, המשמשת להשקיית הצמחייה הסובבת את היקב ומרכז המבקרים.

נגן וידאו